KORTYZOL CZYLI CO MI PSUJE SKÓRĘ

thumbnail_IMG_8332

Stres i piękna skóra rzadko idą w parze. 
Kortyzol, hormon uwalniany do krwiobiegu w stresującej sytuacji, niszczy kolagen i zwalnia jego naprawę.
Co gorsza, upośledza zdolność skóry do syntezy kwasu hialuronowego – cząsteczki niezbędnej dla nawilżonej, pulchnej cery.
Jeszcze mało?
Kortyzol powoduje utratę grubości górnych warstw skóry i sprawia, że naczynka pod nią stają się wyraźniej widoczne. To skutkuje plamkami, nierównomiernym zaczerwienieniami, które dodają lat. Badania w Instytucie Etologii Miejskiej Ludwig-Boltzmanna wykazały, że nierówny koloryt cery powoduje, iż ludzie mogą dawać nam do 20 lat więcej!* Czyli nic tak nie postarza, jak stres.
Super kosmetyk: stress management 
Zamiast więc pracować w stresie po godzinach, by móc opłacić kosztowne kosmetyki lub zabiegi, spróbuj wykroić trochę czasu na relaks. Mówię to także do samej siebie, wiedząc, że to nie jest łatwe:) A właściwie diabelnie trudne ale konieczne. Medytacja, uważność są cennym wspomaganiem także dla urody.
Jego cudowność automasaż…
… w parze z ćwiczeniami metodą Yogattractive niweluje skutki stresu ujędrniając twarz. Poza tym dostaniesz dawkę kojącego dotyku, chwilę dla siebie i umiejętności do wykorzystania zawsze, gdy chcesz ocalić urodę przed stresowym zniszczeniami.
Do dzieła! Automasaż „Magiczny Trójkąt”
Pięknie podniesie policzki i linię żuchwy.
Rozgrzej olejek do masażu w dłoniach lub zastosuj odżywczy krem. Przyłóż wewnętrzne krawędzie dłoni do bruzdek nosowo-wargowych, a kciuki umieść pod brodą ciasno jeden za drugim (kciuki przylegają do skóry, nie krzyżując się). Przesuwaj dłonie po policzkach ku uszom – wbrew kierunkowi działania grawitacji!
Jest skuteczny, a zarazem bardzo przyjemny:)
Kortyzol – temu panu dziękujemy!
PS Opisane wyżej problemy może też powodować wyrzut kortyzolu spowodowany nietolerancją pokarmową – to także dla organizmu wielki stres, toteż dostosowanie diety do potrzeb zawsze jest niezbędne.
  • Fink B., Grammer K and Matts PJ. Evolution and Human Behaviour 2006 November; 27(6): 433-442

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s