Cztery twarze przedwczesnego starzenia OCINEK 3: TWARZ NABIAŁOWA

Dairy

Kontynuuję cykl opowieści o przedwczesnym starzeniu spowodowanym niewłaściwą (dla Ciebie) dietą.
Czytanie z twarzy, tzw face mapping wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Korzystam z tej metody z powodzeniem także ja w mojej praktyce Yogattractive. Pokazałam więc Wam, jak rozpoznać oznaki nadużywania glutenu i cukru, teraz kolej na nabiał. Zakończę cykl alkoholem. Poznaj: Cztery twarze przedwczesnego starzenia.
Ludzie to jedyny gatunek, który upiera się, by pić mleko innego gatunku i to w dodatku w dorosłym wieku. Trudno się więc dziwić, ze pełne hormonów dla małego cielaka mleko to żywieniowy strzał w kostkę.
Mleko zawiera, poza nietrafionymi w potrzeby człowieka hormonami, aż cztery substancje prozapalne. Laktoza to tylko jeden z nich. Jeśli obserwujesz zatrzymywanie płynów, zmęczenie i wahania nastroju, gazy i problemy żołądkowe plus trądzik to reagujesz na mleczne proteiny: serwatkowe i kazeinę.
Większość przetworzonych produktów zawiera mleko, także chleb, płatki i wyroby mięsne. Lody, jogurty, kremy też.
Przyjrzyj się obrazkowi „nabiałowej twarzy” powyżej i zwróć uwagę na:
  • Opuchnięte powieki
  • Worki pod oczyma
  • Cienie pod oczyma
  • Trądzik i wypryski rozsiane po twarzy
  • Blade lub szorstkie policzki
  • Dużo wyprysków na brodzie
Nie, nie zabraknie Ci wapnia jeśli odstawisz nabiał. Dobrze przyswajalny jest we wszystkich kapustowatych, fasoli, grochu i soczewicy, nasionach, orzechach i niektórych owocach.
I teraz kluczowa sprawa:
Ćwiczenia twarzy i automasaż. Wrócisz do swojej młodszej twarzy nieporównanie szybciej, jeśli zaczniesz przez 5 minut dziennie wykonywać ćwiczenia by zredukować opuchlizny, szczególnie wokół oczu, a dalsze 5 minut masażu pobudzi fibroblasty do intensywnej produkcji świeżego, niezniszczonego kolagenu.
Do dzieła:
Ćwiczenie na mięsień okrężny oka, pomagające w drenażu limfatycznym.
Umieść palce wskazujące na kurzych łapkach po obu stronach oczu, a palce środkowe w wewnętrznych kącikach oczu. Powoli i mocno mruż oczy 10 razy, patrząc intensywnie przed siebie, a następnie mruż naprzemiennie raz prawe raz lewe. Dodaj szybkie mruganie już bez przytrzymywania przez co najmniej minutę.
Mini-automasaż na rano i na noc:
(W razie watpliwości za dwa dni videoblog:)
Opukaj energicznie obszar wokół oczu od zewnątrz do środka pod oczyma, a górną powiekę od wewnętrznego kącika na zewnątrz. Zrób jak najwiecej takich okrążeń. Ruszy krwiobieg i układ limfatyczny:)
Mogę z czystym sumieniem obiecać- będzie lepiej. Jeszcze lepiej, jeżeli pozwolisz, bym na zajęciach naturalnego anti-agingu Yogattractive pokazała Ci nieco więcej. Do zobaczenia:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s