SZCZYP DZIEWCZYNO, SZCZYP, BĘDZIESZ ŁADNIEJSZA

Pinching the face

Masaże bywają skomplikowane
Skomplikowany taniec dłoni po twarzy wydaje się nie do powtórzenia, nie do zapamiętania.
Tymczasem to codzienne parę minut stymulacji manualnej daje nam piękniejszą, bardziej napiętą skórę.
Jeśli u masażystki bywasz rzadko
…to poza przyjemnością odczuwaną w czasie zabiegu realnie swojej cerze pomożesz niewiele. W długich przerwach między masażami spada produkcja kolagenu, zmniejsza się ukrwienie twarzy, ściany naczyń stają się sztywne i pękają, a zastoje limfatyczne robią worki i poduszeczki gdzie im się podoba.
Nie sposób jednak korzystać z takich usług co drugi dzień, lub codziennie, więc pozostaje nam… magia własnych rąk, które pobudzając skórę właściwą, krwiobieg i układ drenujący są w stanie realnie zmienić napięcie, gęstość i koloryt skóry.
Proste a skuteczne…od wieków
Dziś więc chciałam się z Wami podzielić najprostszą, a bardzo skuteczną techniką pracy z twarzą, a mianowicie: oszczypywaniem.
Stosowano je z powodzeniem w starożytnej Ajurwedzie, stosowały panienki i matrony po polskich dworkach, pewnie na całym globie kobiety oszczypywały twarzyczki, by nie traciły młodzieńczej jędrności.
Jak szczypać
Możesz zrobić to na sucho, wtedy jednak uważaj, by nie przesadzić. Ja wolę wersję na cięższy krem lub olejek do masażu, bo wtedy głębiej skórę odżywiamy, unikając zarazem siniaczków.
Zaczynamy od brody, wzdłuż linii żuchwy, w górę bokami twarzy, pod oczyma i w dół wzdłuż nosa i bruzd nosowo-wargowych. Po trzech dużych okrążeniach zmniejszamy okręgi, krążąc po policzkach.
Następnie przenosimy się na czoło. Zaczynamy od złapania wałeczka skóry u nasady brwi i przytrzymania ucisku przez 15 sekund. Kontynuujemy wzdłuż linii brwi, po 15 sekund na każdy „wałeczek”.
Potem szybciej pod linia włosów, schodzimy środkiem czoła i powtarzamy całość trzy razy. Potem szczypiemy kółeczkami środek czoła.
Lustereczko powiedz przecie
Gotowe. Poczekaj 10 minut i spójrz w lustro. Jest różnica, prawda?
Powtarzaj codziennie lub naprzemiennie z innymi automasażami, które opanowałaś.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s