ŁADNE USTA – WERSJA NATURALNA;)

1805 lips exercise

Dużo widać dużych. Za dużo widać za dużych.
Nie każdej z nas do harmonijnej urody potrzebne są duże usta. Takie wywinięte i na pierwszym planie.
Za to ładnie zarysowane, czerwone i pulchne są atutem, w wersji mini też.
Moja babcia na zdjęciach i prababcia na portrecie mają wargi nieco zasznurowane, bo miały je niemodnie wówczas obfite. Teraz byłyby takie usta w modzie, ale cóż… mody się zmieniają.
Tak czy inaczej wargi z wiekiem tracą młodzieńcze ukrwienie, a odpowiedzialny za ich pełniejszy kształt mięsień okrężny, elegancko zwany Orbicularis Oris, słabnie i zawija się ku środkowi, co usta optycznie zwęża. I jeszcze w dodatku pózniej dochodzą zmarszczki palacza i to, o niesprawiedliwości! także u niepalących.
Wargi można na szczęście utrzymywać w optymalnej kondycji dzięki automasażowi i ćwiczeniom wspomnianego mięśnia okrężnego ust wraz z zespołem mięśni unoszących kąciki warg.
O dziwo, bardzo mało jest masaży warg. W skład metody Yogattractive wchodzą jednak wszystkie triki, jakie zebrałam „w terenie” na pięciu kontynentach. Nie wszystkie też mięśnie obszaru ust ćwiczyć należy, bo te obniżające kąciki nie powinny być wzmacniane (bo kto chce buzie w podkówkę?) Na różnych kursach instruktorskich i na YouTube takie ćwiczenia się proponuje, natomiast ze mnie ich nie wydusicie prośbą ani groźbą;)
Co więc możemy zrobić? Opiszę dla Was mój ulubiony automasaż samych warg i ich okolic:
  1. Masowaną strefę natłuszczamy olejkiem do masażu lub tłustym kremem, podobnie robimy z wierzchem dłoni (przy okazji na tym skorzysta). Wargi nieco „w dzióbek” i jak najszybciej pocieramy je wierzchem najpierw prawej, potem lewej dłoni po 30 razy. Jest to tzw. masaż wibracyjny, działamy tak szybko, jak jesteśmy w stanie. Poczujecie mrowienie warg i zobaczycie piękną czerwień! To fragment chińskiego masażu praktykowanego do dziś od 6 wieku n.e.
  2. Teraz użyjemy wewnętrznych krawędzi obu dłoni do energicznego pocierania w obie strony pod i nad wargami (video blog lepiej to pokaże). Nie tylko zapobiegamy zmarszczkom palacza i ujędrniamy skórę wokół ust, ale jest to też masaż hormonalny, idealny dla kobiet.
  3. Podobnie możemy ujędrniać całą twarz i szyję, ale tu już nie podejmuję się opisów i zapraszam na zajęcia (grafik na www.facebook.com/pg/yogattractive/events)
A teraz jedno z ćwiczeń, które możecie też znaleźć w doskonałym skąd inąd wiosennym dodatku do „Wróżki” pt „Joga”, gdzie przecież nie mogło zabraknąć Yogattractive (to moja wewnętrzna chwalipięta, zaraz dostanie klapsa):
“Kaczorki”: chwyć wargi między palce wskazujące i kciuki, rozpłaszczając usta. Pod palcami usta próbują formować „dzióbek” jak do pocałunku, podczas gdy palce próbują im w tym przeszkadzać. Zróbcie 20 takich „dziobków” i zobaczcie, jak ukrwione i powiększone są usta. W ten sam sposób, choć już tak wyraźnie tego nie widać, ujędrniłyście i ukrwiłyście mięsień okrężny ust, zapobiegając zmarszczkom palacza.
Regularne stosowanie sprawia, że usta trochę lecz wyraźnie się powiększają i poprawia się ich koloryt.
Co zrobić, by nie opadały kąciki ust? O tym na zajęciach i w następnym odcinku.
Buziaki!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s