DEKOLT GŁADKI DEKOLT PIĘKNY

1804 Decollete

Nadchodzi sezon dekoltów. Odsłaniamy szyję i niżej.
Na początku dobra wiadomość: skóra odetchnie, dosłownie. Te partie nie lubią być opatulone, a już najmniej szalikami i swetrami z dodatkiem syntetycznych włókien.
Trzeba jednak te delikatne partie starannie chronić filtrem SPF. Jest już spora oferta filtrów mineralnych, naturalnych, nie dających efektu „córki piekarza” (tak mnie czasem przezywano w dzieciństwie, z racji jasnej karnacji, więc to u mnie czuły punkt;)
A teraz do sedna: Dekolt kocha masaż.
Zadbana kobieta powinna więc go dopieszczać na równi z twarzą i szyją.
Albo prawie: wystarczy Ci pięć minut co drugi, trzeci dzień. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo jest wysuszony.
Uczestniczki moich sesji Yogattractive są zwykle absolutnie zaskoczone, jaką ilość pielęgnacyjnego olejku potrafi „wypić” ich spragniony dekolt!
Jak masować? Oto dwa główne gesty:
  1. Zacznij prawą dłonią, od sporych, okrężnych ruchów tuż nad rowkiem rozdzielającym piersi. Pracuj dłońmi i palcami tak, jakbyś mieszała gęste ciasto (łatwiej to pokazać, niż opisać, zobaczycie to w czwartkowym videoblogu). Jeśli lubisz spać na boku, masz pewnie tendencję do promienistych bruzdek ba dekolcie. Jak spać, jesli na wznak nie umiesz a bruzdek też nie chcesz? Zapytaj na zajęciach. Na razie wracamy do masowania:)
  2. Następnie masuj, nadal prawą dłonią, łukiem od zakończenia wyżej wspomnianego rowka ku górze i zejdź w kierunku pod pachę: usprawnisz z reguły niedostateczny w tym obszarze drenaż, odprowadzając limfę do węzłów chłonnych pod pachami. Powtórz lewą dłonią kółeczka (rozmasowanie i prewencja promienistych bruzdek wymagają odrobiny zaangażowania) i łuk nad prawą piersią do pachy.
Jakie olejki kocha dekolt?
Np winogronowy, z wiesiołka i z ostropestu. Podziękuje także za sezamową bazę. Domieszka olejków eterycznych (nie zapachowych!) zintensyfikuje pielęgnację: kwiatowe ylang ylang, róża i jaśmin dopieszczają cerę dojrzałą i wysuszoną, cytrusy poprawiają koloryt i pobudzają, ale nadają się wyłącznie na noc, a ziołowe z werbeny, melisy czy geranium ukoją. Także jeśli, mimo moich błagań, nadmiernie dekolt opalisz;)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s