5-MINUTOWY MASAŻ HORMONALNY YOGATTRACTIVE

1804 hormonal Yogattractive.jpeg

Dziś piszę o rzeczy bardzo dla nas, kobiet w każdym wieku, ważnej, czyli o wspomaganiu równowagi hormonalnej i terapii jej zaburzeń. Pamietajmy jednak, że to nie jest zamiast wizyty u lekarza.
Nie zawsze ufałam refleksoterapii
Jak bolała mnie głowa, łykałam ibuprofen. Wybacz, wątrobo. Nie wiedziałam, że można szybko i skutecznie zadziałać bez pigułki. Teraz przez 2 minuty naciskam gdzie trzeba i po bólu.
Jestem po czterdziestce
… i nie będę czekać na menopauzę z założonymi rękoma. Użyję ich do skutecznego automasażu wspomagającego moje zdrowie hormonalne, czyli harmonijne funkcjonowanie jajników, tarczycy oraz przysadki mózgowej.
Dla dobrego nastroju, ładnej cery na dłużej i energii życiowej na co dzień.
Masaż spersonalizowany
Jeśli do mnie przyjdziesz mówiąc, że masz problemy z tarczycą, to oczywiście masaż dla Ciebie będzie różnił się od tego, który zaproponuję w przypadku cyst na jajnikach czy uderzeń gorąca. Jednak niektóre strefy, które będziemy pobudzać, będą dla tych dolegliwości wspólne. Dlaczego? Bo regulują działanie całości układu endokrynologicznego. I o kilku z nich dzisiaj:
Codzienny mini-masaż harmonizujący dla wszystkich kobiet w wieku 30-70 lat
  1. Wewnętrzną krawędzią dłoni mocno pocieraj czoło na środku tuż pod linią włosów (odcinek długości ok 10 cm). Użyj kremu lub olejku do masażu, by nie podrażnić skóry. Idealnie nadają się też do tego terapeutyczne jeżyki i wtedy skóra nie musi być niczym smarowana.
  2. Użyj sporo olejku do masażu (dobrej Jalisco, 100% naturalnego). Umieść wewnętrzną krawędź prawego palca wskazującego nad górną wargą, a lewego pod dolną i pocieraj poziomymi, zamaszystym ruchami przez 15 sekund, potem zamień dłonie. Ujędrnisz także skórę wokół ust! W razie watpliwości obejrzyj videoblog, który opublikuję w czwartek.
  3. Pocieraj mocno brodę (kluczowa strefa hormonalna!): wewnętrzną krawędzią jednej, potem drugiej dłoni, po 15 sekund, przy dobrze naoliwionej skórze. Jeśli chcesz zadziałać intensywniej, użyj jeżyków (bez olejku).
Warto też wspomóc się ziołami, sokami i naturalnymi suplementami, często rodzimymi, bo nasze łąki pełne są leczniczych roślinek. Już i tak trochę za dużo syntetycznych substancji w naszym życiu.
A na razie pamiętajcie: w Waszych dłoniach jest moc!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s