WIOTKA SZYJA? KRÓTKA SZYJA? NIE NARZEKAJ, DZIAŁAJ!

JOGA_0099

Natura nie była dla szyi hojna. Obdarzyła jej skórę niską zawartością kolagenu i gruczołów, które wytwarzają ochronne sebum. Platysma, mięsień szeroki szyi, jest spory ale słabo przytwierdzony, co owocuje tendencją do opadania. Tak częsta przy naszym trybie życia zła postawa przy staniu i siedzeniu szyi szkodzi zarówno zdrowotnie, jak i estetycznie.

To tyle złych wieści. Teraz już będą same dobre. Szyję można ujędrniać i wydłużać, a minimum codziennego automasażu i antygrawitacyjne ćwiczenia wygrywają skutecznością z metodami inwazyjnymi.

3 minuty codziennego automasażu głębokiego stymulują i pielęgnują skórę nie tylko w jej wierzchnich warstwach. Likwidują też przykurcze boków szyi, które optycznie bardzo ją skracają.
Co więcej, taki masaż to także terapia dla tarczycy i ulga dla karku.

Zanim jednak zaczniemy masować, musimy skorygować postawę na co dzień.
Jeśli się garbisz i wysuwasz głowę do przodu to szyja nie ma szans być jędrna.
Na zajęciach pokazuję Wam trik natychmiast korygujący to, jak stoisz i siedzisz. Możesz też położyć sporą książkę na głowie i pospacerować z nią, usiąść, wstać… Stare a dobre.

Nie ma jednak nic, co skutecznością przebije ujędrniające ćwiczenia. W obrębie szyi mamy sporo mięśni, toteż ćwiczenia muszą być zróżnicowane. Cel jest jednak jeden: nie pozwolić szyi obwisać.

Przykładowe ćwiczenie? Unieś wysoko podbródek, wysuń dolną szczękę aż poczujesz napięcie szyi i owalu twarzy. W tej pozycji 10 razy poruszaj szczęką w górę i w dół. Powtórz to samo ma prawo, potem na lewo, by ujędrnić także boki szyi.

Trójca PAC: postawa + automasaż + ćwiczenia działa w każdym wieku, więc nie czekaj do jutra z tym, co powinnaś zacząć wczoraj;)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s