„NAWET MÓJ MĄŻ ZAUWAŻYŁ” czyli co daje pierwsza sesja ćwiczeń i automasażu twarzy.

1802 Shape 2

Kiedy po raz pierwszy przychodzicie na zajęcia Yogattractive, czyli po to, by zrobić trening dla 80 mięśni od obojczyków w górę w połączeniu z własnoręcznym masażem wiecie, że jest to technika odmładzania wymagająca systematyczności.
Jednak od razu po pierwszych zajęciach patrzycie w lustro i widzicie zmianę. Wasi domownicy i przyjaciele także. Dziś tłumaczę, co dokładnie widać po jednorazowej sesji i daję małą próbkę praktycznych działań:
Koloryt cery: Stymulowana skóra i mięśnie zostają napompowane świeżą krwią. Koloryt twarzy zmienia się nie tylko z wierzchu ale obserwujemy też, że twarz promienieje od środka. Usta stają się mocniej czerwone. Dodatkowo każdy masaż to delikatny peeling. Świeży naskórek nie zostaje ścierany, ale ten martwy zdejmujemy, odsłaniając świeżą skórę.
Spróbuj: posmaruj skórę hojnie kremem i kilka razy oszczyp całą twarz poczynając od podbródka, wzdłuż linii szczęki i boku policzków, pod oczyma i z powrotem w dół wzdłuż nosa i bruzdek nosowo-wargowych. Zmniejsz kołeczka szczypiąc środek policzków. W tym samym kierunku oszczyp też brwi i czoło. Krem uchroni Cię przed zbyt mocnym uszczypnięciem. Nawet po paru godzinach buzia będzie ładnie zaróżowiona. Proste, prawda?
Opuchlizna twarzy, w tym worki pod oczami wyraźnie się zmniejszają: obieg limfatyczny, powolny ze swej natury, przyspiesza do 20 razy i jest to mierzalne aparaturą! Zastoje mieszanki limfy i toksyn mają małe szanse, gdy mięśnie pompują od wewnątrz a dłonie masują od zewnątrz.
Spróbuj: zamknij oczy i narysuj gałkami ocznymi po pięć dużych kółek w obydwu kierunkach. Otwórz oczy i pomrukami szybciutko. Od razu wzrok się wyostrzy a spojrzenie będzie świeższe.
Błyszczą oczy: praca mięśni oczu powoduje ich optymalne nawilżenie i likwiduje napięcie oczu, które podświadomie „odczytujemy” z ich wyrazu. Ćwiczenia pokazuję na zajęciach, bo muszę tak każdą z was skorygować, żeby zabezpieczyć skórę przed marszczeniem się.
Akupresura ma działanie natychmiastowe: silna stymulacja kluczowych splotów nerwowych i mięśniowych pobudza za pośrednictwem twarzy całe ciało.
Spróbuj: Naciskaj przez minimum 30 sekund punkty w kącikach ust, pod nosem, tuż przy nozdrzach, pod kością policzkową pośrodku jej długości i pod oczyma pośrodku.
I wreszcie odprężone po ćwiczeniach i masażu czoło i szczęki dają wrażenie „buzi po wakacjach”, bo to ich nieświadome napięcie wyostrza rysy i postarza twarz.
Długofalowe efekty, czyli wyższa gęstość skóry, wygładzenie zmarszczek mimicznych i owalu, tonus mięśni policzków i powiek pojawiają się po dwóch tygodniach stosowania metody i stają wyraźne dla wszystkich wokół po miesiącu. Według coraz większej liczby kobiet warto znaleźć czas na naukę a potem 10 minut dziennie w domu. A co Ty sądzisz, warto?
Po jednej sesji jednak, jak to słyszę od Was regularnie, „nawet mąż zauważy”, nie wspominając o przyjaciółce:)
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s