ZDROWA, GŁADKA TWARZ CZYLI O NOWOROCZNYCH POSTANOWIENIACH

Healthy smooth faceIMG_7152

Lista noworocznych postanowień jest u większości z nas długa, a co z jej zostanie to już inna kwestia… Czy to znaczy, że szkoda zachodu?
Chyba jednak warto. Postanawiajmy super rzeczy (choćby maleńkie) codziennie. Próbujmy też wypełniać te postanowienia, małymi kroczkami albo jednym wielkim susem!
Twarz jest najbardziej widocznym miernikiem stanu naszego zdrowia. Dlatego tak namawiam Was o dbanie o nią-to nie tylko próżność!!
Postanowienie 1: ulżyjmy układowi limfatycznemu! Worki i cienie pod oczyma, zgrubienie nad brwiami, podwójny podbródek są oznakami jego przeciążenia. Co zrobić?
  • jeść mniej białka zwierzęcego, a najlepiej powiedzieć mu bye bye, bo dramatycznie obciąża nerki, powoduje powstawanie biotoksyn w jelitach i nadmiaru śluzu w desperackiej próbie usunięcia tychże toksyn. Skóra to nasza trzecia nerka. Jeśli zmniejszysz ilość lub wyeliminujesz białko zwierzęce z diety (da się, bez szkody dla smaku posiłków!) skóra stanie się nieporównanie piękniejsza. Obiecuję!
  • pokochać dry brushing czyli szczotkowanie na sucho. Na ilustracji powyżej zaznaczono kierunek drenażu limfy. Weź niezbyt twardą szczotkę i delikatnie masuj twarz rano przed tonizacją, nałożeniem serum i kremu. Usuniesz opuchliznę, martwy naskórek i pobudzisz krwiobieg. Ja robię to też przed ważnym wyjściem: cera staje się różowa i gładka, nawet podkład nie jest wtedy koniecznością!
  • ruszaj się! Pierwsze efekty zobaczysz także na twarzy. Ciało jest całością. Krwiobieg i pompowanie limfy to najlepszy sprzymierzeniec urody. Dlaczego tak rzadko przemysł kosmetyczny o tym wspomina? Bo to jest za darmo!
Postanowienie 2: Naucz się ćwiczyć mięśnie twarzy i masować ją. Zachwycałaś się kiedyś cerą Azjatek? One nie osiadają na laurach „dobrych genów” tylko codziennie choćby 10 minut ćwiczą i masują swoje twarze. 10 minut to mało? Wcale nie!
-zdobądź umiejętności dostosowane do specyfiki Twojej twarzy. W czasie ćwiczeń nie wolno marszczyć skóry, a masować trzeba wiedzieć czym i jak.
-zrób oględziny swojej buzi, obiektywnie i bez kompleksów. Zdecyduj, co warto poprawić. Następnie zrób zdjęcie przed rozpoczęciem działań. Kolejne zrobisz po miesiącu, dwóch i trzech.
-w marcu lub kwietniu 2018 podsumuj: warto było? Idę o zakład, że tak!
Wszystkiego najpiękniejszego życzy Yogattractive. Naturalny anti-aging joga twarzy. 
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s