Ćwiczenia, które szkodzą urodzie-zobacz koniecznie!

Do not

Entuzjazm dla ćwiczeń twarzy i szyi jest uzasadniony. Ruch jest absolutnym dobrodziejstwem dla 80 mięśni tego rejonu i najlepszą obroną przed grawitacyjnym opadaniem rysów.

Jest tu jednak parę haczyków.

Na przykład, nie chcemy nadmiernie ćwiczyć grupy mięśni obniżaczy kącików warg. Można tych ćwiczeń trochę znaleźć w internecie. Nadmiernie wzmocnione, zrobią Twojej buzi to, na co wskazuje ich nazwa, czyli usta w podkówkę, zamiast uśmiechu Mony Lisy.
Dla ilustracji: jeśli wypchniesz językiem górną wargę i spróbujesz się uśmiechać- może pamiętacie to z wcześniejszego video blogu – fantastycznie ćwiczysz mięśnie wspomagające owal twarzy i kształt ust. Jeśli to samo zrobisz z dolną wargą – efekt będzie niekorzystny.

Nawet w czasie grupowych zajęć Yogattractive pracujemy z indywidualną mimiką i asymetrią twarzy. Wzmacniamy słabszą powiekę czy policzek a instruktor koryguje błędy, bo przy tym samym ćwiczeniu jedne z nas się zmarszczą-wtedy ćwiczenie modyfikujemy, a inne nie – i z asany są same zyski.

Ostatnio kursantka pokazała mi ćwiczenie z YouTube, przy którym zgniatała sobie pół policzka po czym spytała, czemu bruzdy nosowo-wargowe się pogłębiły.
No czemu, jak sądzicie?

Ceńmy nasze twarze – mamy po jednej:) Ceńmy ich indywidualność – należy im się anti-aging z najwyższej półki.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s