FACE FITNESS, JOGA TWARZY, HOLISTYCZNY ANTI-AGING TWARZY – CZY TO TO SAMO?

1609 Olga's profile right

Spotykamy się z różnymi określeniami naturalnych metod pielęgnacji twarzy i szyi, które dbają o naszą urodę nie tylko “naskórkowo”, ale przekazują nam istotną prawdę o tym, że by zatrzymać jędrną buzię na dużo dłużej NIE MAMY WYJŚCIA: musimy zająć się ponad 80 mięśniami od obojczyków w górę. Jak rozróżnić te metody?

Czy Yogattractive ™ to po prostu trening mięśni twarzy i szyi? 

To, co kryje się pod nazwą fitnessu twarzy albo jogi twarzy to zestaw ćwiczeń. Warto upewnić się, czy stosowane techniki są bezpieczne, a więc czy w trakcie treningu twarz się nie marszczy. Jeśli tak – szukajcie dalej, bo tu skóra jest zbyt delikatna, by na to pozwolić! Czyli tak nie wolno:

face-exercise-workout

W przypadku fitnessu twarzy można liczyć na trening mięśni i to już jest zdecydowanie krok do przodu!

Nazwa “joga twarzy” w odniesieniu do samego treningu jej mięśni jest jednak nieuzasadniona, bo choć działanie jogi na poziomie fizycznym jest równie lub bardziej skuteczne od wielu form ruchu, jednak w przypadku jogi zajmujemy się też potrzebami umysłu i ducha, emocjami i dążeniem do wewnętrznej równowagi. To jest pierwsza i zasadnicza różnica między tzw “face yoga” a Yogattractive- holistycznym anti-agingiem twarzy i szyi.

Oddech, prawidłowa postawa, głęboka relaksacja i umiejętności dogłębnego i skutecznego automasażu są równie ważne jak ćwiczenia. “Joga twarzy” nie powinna więc oznaczać, choć nierzadko tak bywa, jedynie “robienia min”…

Co to znaczy czuć się i wyglądać młodziej? 

Na poziomie fizjologicznym musimy zadbać o jędrność ponad 80 mięśni twarzy i szyi ale też i uwolnienie z nich napięć, które tworzą bruzdy i wyostrzają rysy. Trzeba też zająć się kondycją skóry właściwej, czyli pobudzić fibroblasty do produkcji kolagenu, usprawnić krwiobieg dla ładnego kolorytu cery i krążenie limfatyczne dla likwidacji opuchlizny. Nie bez znaczenia jest także nauka prawidłowego oddechu, bo bez niego całe ciało jest niedotlenione. Twarz jest skomplikowana jak smartfon, co wymaga działania na tych wszystkich frontach. 

Personalizacja

U zarania jogi mistrz dostosowywał nauki do możliwości i poziomu umiejętności ucznia. W przypadku pracy z twarzą, a więc indywidualną mimiką, specyficznym układem zmarszczek, typem cery i oczekiwaniami każdy uczestnik zajęć powinien zostać zauważony, poprawiony i nauczony odpowiednich dla siebie modyfikacji ćwiczeń. Bo co dobre dla Kasi, może nie być optymalnie skuteczne dla Asi. Asia, jak i Kasia, Ania i Malgosia zasługują na indywidualne potraktowanie także w ramach zajęć grupowych. 

Potrzebujesz dotyku, potrzebujesz czułości 

W naszej kulturze niewiele jest dotyku miedzy przyjaciółmi czy w rodzinie. Dostają go w sporych dawkach dzieci, na szczęście, jednak ta potrzeba nie zanika z wiekiem! Czuły, przyjacielski dotyk leczy. Wiedzą o tym np Azjaci, masując się nawzajem lub stosując automasaż w każdej niemal wolnej chwili. I to jest także misja Yogattractive: na zajęciach uczysz się, jak się upiększać i uzdrawiać własnym dotykiem, poprzez różne techniki automasażu. 

Jestem sobą i dobrze mi z tym

Samoakceptacja, w tym także akceptacja własnej twarzy to dla wielu z nas duże wyzwanie. Nierealistyczne ideały, jakbyśmy się przed nimi nie broniły, odciskają swoje piętno. Czujemy, że jesteśmy niewystarczająco młode, gładkie, wysokie, smukłe i… same wiecie. Pamietajmy, że poczucie bycia piękną, w każdym wieku, to oznaka mentalnego zdrowia a nie zbędna próżność. Połączmy jednak zdrowie, wewnętrzną radość i urodę w jedno i bądźmy najlepszymi wersjami samych siebie!

Advertisements

4 thoughts on “FACE FITNESS, JOGA TWARZY, HOLISTYCZNY ANTI-AGING TWARZY – CZY TO TO SAMO?”

 1. Jestem zainteresowana gimnastyką twarzy. Masażem jej i dotykiem. Proszę mi odpowiedzieć gdzie mogę się tego nauczyć. Pozdrawiam,
  Janina D.

  Like

   1. Pani Patrycja daje certyfikat w 2 dni. Nic w tym nie ma złego, jednak jest to bardzo fragmentaryczne podejście do twarzy. Dobrze, że są prekursorzy, jednak twarzą i szyją warto zająć się nieco staranniej. Tym bardziej, że każdy błąd w ćwiczeniach to dodatkowe bruzdy…

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s